W logistyce eventów olbrzymią rolę odgrywa sprawność i szybkość montażu miasteczka eventowego oraz łatwość transportu wykorzystywanych konstrukcji.

Lekkie namioty aluminiowe firmy Smarttent, doskonale się sprawdzają zarówno jeśli chodzi o montaż jak i transport oraz magazynowanie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu praktycznie nie istniały namioty o lekkich konstrukcjach aluminiowych. W tamtych czasach każdy element zwiększał wagę namiotu: zarówno poszycie jak i ciężki stelaż bardzo uciążliwy w montażu.

Dziś, zastosowanie aluminium zrewolucjonizowało przemysł namiotowy, otwierając drogę do nowych zastosowań i niespotykanych wcześniej form i rodzajów połączeń. Dlatego dzisiejsze namioty aluminiowe przybierają najróżniejsze formy, od tradycyjnych sześcianów, poprzez domki przypominające japońską architekturę a skończywszy na pompowanych pneumatycznie kształtach zaprojektowanych zgodnie z preferencjami klienta. Jednak zalety aluminium nie ograniczają się tylko do lekkości.

Ten wdzięczny materiał jest trwały, solidny i odporny na warunki atmosferyczne jak zimno czy wilgoć.

Dzięki temu właśnie nowoczesne namioty aluminiowe nie rdzewieją, nie tracą kształtu i nie są narażone na działalność szkodników jak to było w przypadku konstrukcji drewnianych.